امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به چرا افراد اهل سفر در محیط کار موفق تر هستند؟
چرا افراد اهل سفر در محیط کار موفق تر هستند؟

سفر رفتن یکی از بایدهای زندگی همه ی ماست، ما سفر می کنیم تا از دست روزمره های زندگی فرار کنیم و در اینکه همه ی ما به تعطیلات نیاز داریم شکی نیست. حداقل سالی یکبار بهتر است باشد، اگر هم بیشتر، بهتر. کار بدون سفر، باعث ملال انگیز کردن زندگی می شود و آدم هایی که زیاد سفر می کنند، چه در زندگی و چه در محل کار از آدم هایی که خیلی اهل سفر و گردش نیستند، موفق ترند. اما چرا؟

کسانی که سفر می کنند، روشن فکرتر هستند
کسانی که زیاد کار می کنند و جایگاه شغلی خوبی دارند مثل مدیرها، همگی با هم متفق القول بوده اند که بعد از رفتن به سفر، توانسته اند بیشتر روی کارها تمرکز کنند و دید بهتری داشته باشند. این افراد معمولا شفاف فکر می کنندو دید مثبت تری نسبت به بقیه در زندگی دارند.

دوستان بیشتری در خارج از کشور دارند
برای مثال وقتی که برای یک سفر کاری یا یک نمایشگاه، به خارج از کشور می روید، با آدم های بیشتری از بقیه ی نقاط دنیا ملاقات می کنید و با خیلی از آنها، دوستان خوبی می شوید. این باعث می شود تا با آدم های زیادی در ارتباط باشید. بنابراین اگر دوست دارید روابط تان را وسیع تر کنید، باید به این نکته توجه کنید.

بهتر می توانند کارها را سازمان دهی کنند
اگر برای سفر به کشور دیگری برنامه ریزی کرده باشید، باید منظم تر باشید و بتوانید کارهایتان را سازمان دهی کنید مثلا باید مراقب پاسپورتتان باشید، اگر همراهی دارید از او مراقبت کنید، بدانید می خواهید چه کنید، کجا بروید، چه غذایی بخورید و… در واقع سفرتان را مدیریت می کنید و یاد می گیرید تا این مدیریت و سازمان دهی را در وظایف دیگرتان هم انجام دهید.

دانش بالایی از فرهنگ های دیگر دارند
وقتی به یک کشور دیگر بروید، مطمئنا با فرهنگ ها و انسان های جدید ملاقات می کنید. این به شما کمک می کند تا دامنه ی اطلاعاتتان بیشتر شود و بفهمید دیگران چه طرز تفکری دارند و چگونه زندگی می کنند. حتی باعث می شود بتوانید قسمت های خوب فرهنگ آنها را جدا کنید و در زندگی خودتان هم استفاده کنید.

آداب و معاشرت بهتری دارند، روابط قوی تر
سفر و مخصوصا سفر به یک کشور خارجی باعث می شود تا کمی اطلاعاتتان را بیشتر کنید مثلا چند اصطلاح خارجی جدید یاد بگیرید. این باعث می شود تا بتوانید با افراد آن کشور ارتباط برقرار کنید و در نتیجه خواه و ناخواه باعث بهتر شدن روابط اجتماعی تان می شود.

رفتن به سفر یعنی یک شروع تازه
برای درک این موضوع یک مثال ساده می زنیم. وقتی گوشیتان هنگ می کند، چه می کنید؟ آن را یکبار خاموش کرده و دوباره روشن می کنید تا مثل اول به خوبی کار کند. سفر هم با زندگی شما همین کار را  می کند و در واقع مغز ما هم نیاز به استراحت دارد حتی اگر استراحتی کوتاه باشد. اگر سفر خارجی باشد که چه بهتر. سفر علاوه بر اینکه فرد را از روزمرگی دور می کند، انرژی بسیار زیادی به او می دهد و از او یک انسان بهتر می سازد.

برچسب ها {{item.name}}