امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به برج‌های دو قلو پتروناس کوالالامپور ، حس رسیدن به آسمان !
برج‌های دو قلو پتروناس کوالالامپور ، حس رسیدن به آسمان !

کمتر فردی است که اسم کشور مالزی را بشنود و تصویر برج‌های بلند دوقلوی آن در ذهنش تداعی نشود برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور پایتخت مالزی ، یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیا هستند ؛ ارتفاع برج‌های دو قلو با احتساب آنتن بالای خود حدود ۴۵۲ متر است و هر برج نیز دارای ۸۸ طبقه با نمای شیشه‌ای و فلزی است و شامل ۷۸ آسانسور می باشد .

در طراحی برج‌ها از فرم‌های هندسی اسلامی و فرم‌هایی مثل مربع و ستاره ۸ پر استفاده است. استفاده از چنین فرم‌هایی به اصول معماری اسلامی از جمله وحدت، هارمونی و پایداری اشاره دارد.

برج‌ها به‌گونه‌ای طراحی ‌شده‌اند تا در صورت آتش‌سوزی در هر یک از آن‌ها، امکان فرار افراد و رفتن به برج دوم وجود دارد ، برج‌ های دوقلو ۳۲۰۰۰ پنجره با لایه‌های محافظتی اشعه ماورا بنفش دارند، تمیز کردن این پنجره‌ها ۲ ماه طول می‌کشد ، در ساخت اسکلت فلزی  این سازه ی بی نظیر  ۲۶ هزار تن آهن به کار رفته است و در این زمینه هم پتروناس بزرگترین سازه ی فلزی است که تا به حال در دنیا ساخه شده است.

در پایین برج، مرکز خریدی با نام مرکز خرید «سوریا» قرار دارد که قیمت اجناس در آن بسیار بالا است ، یکی دیگر از جذابیت‌های این برج‌ها وجود آکواریوم بزرگ و زیبایی در طبقه پایین است که با ایستادن پشت شیشه‌های آن می‌توانید از تماشای دنیای جانوارن آبزی، ماهی‌های غول پیکر و کوسه‌ها لذت ببرید. در برج‌های پتروناس فرصت گشت‌و‌گذار در فروشگاه‌های متنوع، سینماها و موزه‌ای دیدنی را خواهید داشت.

راهی برای مقابله با تند بادها می باشد ، طراح پتروناس سزار , ایده ای را مطرح کرد تا این دو برج بتوانند بادهایی تا ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت را تحمل کنند . ایده ی او این بود که بین طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج یک پل برقرار شود تا هم راه ارتباطی دو برج باشد و هم با ساختارش برج ها را مستحکم تر کند ، روش کارشان هم به این صورت است که زمانی که برج ها تکان می خورند و یا خم می شوند , کشیده می شوند و به جای خود بر می گردند . برای جلوگیری از شکسته شدن پل هم تدابیری اندیشیده شد . این پل بزرگترین پل در نوع خود در جهان است و از طریق آن می توان، مناظر دلفریبی از نمای کلی شهر پرزرق و برق کوالالامپور را تماشا کرد.پل آسمان، که در مراحل پایانی ساخت این برج ها به آنها اضافه شد بلندترین پل دو طبقه جهان به شمار می آید و همچنین فرم M مانندی به این مجموعه بخشیده که الهام بخش کلمه مالزی است.

برچسب ها {{item.name}}