امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به سفر به کشور زیبای برزیل
سفر به کشور زیبای برزیل

یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری دنیا، برزیل است. برزیل، در قسمت آمریکای جنوبی قرار گرفته است و میزبان جاذبه های گردشگری فراوانی است؛ از حیات وحش متنوع گرفته تا طبیعت منحصر بفرد آمازون، از شهرهای و بناهای تاریخی گرفته تا قدم زدن در ساحل، تماشای فوتبال حرفه ای مردم این کشور و آشنایی با اهالی دوست داشتنی و صمیمی، تنها بخشی از جذابیت های این کشور است و باید به همه ی اینها، کارناوال ریو که یکی ازمشهورترین کارناوال های شاید دنیا است را هم اضافه کنید. خلاصه اینکه در هر نقطه ی این کشور، چیزی برای دیدن وجود دارد.

ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل نیست

بسیاری از گردشگران فکر می کنند که شهر ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل است که البته این اطلاعات درست نمی باشد. این شهر تا سال ۱۹۶۰ پایتخت کشور بود اما بعد از آن پایتخت به شهری به نام برازیلیا در مرکز کشور، جایی که دولت برزیل در آن مستقر است منتقل شد. ریو دو ژانیرو پایتخت ایالتی با همین نام و نه پایتخت کل کشور است.

اطلاعاتی ضروری درباره برزیل

پایتخت این کشور، برازیلیا نام دارد و ۵ ساعت و نیم با تهران اختلاف ساعت دارد و از آن عقب تر است. مردم برزیل، به زبان پرتغالی صحبت می کنند و این زبان، زبان رسمی کشور است و در رابطه با پول رایج کشور هم باید گفت که رئال (real) پول رایج آن است که هر رئال برابر تقریبا ۱۲۴۵ تومان است.

برزیل همیشه گرم نیست و در بعضی مناطق برف می بارد

درست است، برزیل گاهی بسیار برفی می شود. در جنوب برزیل دمای هوا گاهی بسیار سرد می شود و در آنجا برف می‌بارد. گردشگرانی که به خاطر هوای گرم به این کشور می آیند گاهی بسیار نا امید می‌شوند. در شمال کشور هوا در بیشتر سال استوایی و مرطوب است اما در جنوب هوا سرد می‌شود و این قضیه برای آن‌هایی که با خود تنها تی شرت و لباس های تابستانی آورده اند بسیار عجیب خواهد بود.

ریودوژانیرو در زبان پرتغالی به معنای «رودخانه ژانویه» است.

این شهر ساحلی که در جوار اقیانوس اطلس قرار گرفته است جاذبه های بسیار زیبایی برای گردشگران دارد. اگر هوای سفر دارید و دل تان برای گشت و گذار در یک شهر باستانی و خوش آب و هوا قنج می رود ریودوژانیرو می تواند انتخاب خوبی برای تان باشد. مطمئن باشید این شهر رنگارنگ را تا سالها فراموش نخواهید کرد. البته به شرطی که الفبای سفر به این شهر را بدانید.

ریو شهر سواحل طلایی، کوه‌های سرسبز، کارناوال‌های شاد، رقص سامبا؛ شهر قهوه و فوتبال است. دیدنی‌های اینجا هر سلیقه‌ای را عاشق خودش می‌کند؛ از مجسمه‌ی ۳۸ متری مسیح بر فراز کوه کورکوادو و موزه‌های پر رمز و راز شهر که بگذریم، تفریحات ساحلی بخش جدانشدنی خوشی‌ های سفر به برزیلی‌ است. ساحل کوپاکابانا لوکیشن اصلی داستان های پائولو کوییلو، بزرگترین ساحل ریو است که چهار کیلومتر در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده و کافه و موسیقی، شنا و حمام آفتاب، فوتبال و والیبال و غواصی و موج‌سواری را در کنار هم جمع کرده است.

ریو بازار خوبی برای خرید هدیه و سوغاتی دارد. اگر به دنبال هدیه های مدرن هستید، در مرکز خرید ریوسول برندهای جهانی در انتظارات است و اگر سلیقه ای سنتی دارید، یکشنبه‌بازار ایپانما و بازار شبانه‌ ساحل کوپاکابانا با سوغاتی‌ های سنتی شان مانند لباس‌ و خنزرپنزرهای رنگارنگ و شاد نظر شما را جلب خواهد کرد. غذاهای سنتی را فراموش نکنید. فیژوآدا معروف‌ترین خوراک برزیلی است که به علاوه اسنک‌ های خیابانی مثل پان ‌دکیژو و ژوئیلو هرکسی را سر اشتها می ‌آورد.

برچسب ها {{item.name}}