امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به مکان های دیدنی و توریستی کشور کانادا
مکان های دیدنی و توریستی کشور کانادا

کانادا به خاطر طبیعت وسیع دست نخورده اش مشهور است. وفور جاذبه های طبیعی هرساله میلیون ها توریست را به این کشور می کشاند تا از جاهای دیدنی کانادا بازدید کنند. گفتنی ست که هر شهر کانادا جاذبه های خاص خودش را دارد.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا (با ۵۷ متر ارتفاع) دومین مکان طبیعی پربازدید در جهان به حساب می‌آید که همه‌ساله میلیون‌ها بازدیدکننده در سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. تنها با ۱ ساعت رانندگی از شهر تورنتو، در کنار مرز ایالات‌متحده می‌توان به این آبشار زیبا رسید. آبشارها و تنگه نیاگارا هر ماجراجویی را به سوی خود جلب می‌کند.

در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ میلادی، تعداد زیادی فضا برای شیرجه زدن در آبشار تعبیه‌شده و هم‌چنین مکان‌هایی برای قایقرانی نیز در نظر گرفته شده است. در کنار همه این‌ها، بندبازی، و کارناوال‌هایی در اطراف شهر که تا امروز به حیات خود ادامه داده‌اند، تنها بخشی از شکوه و زیبایی نیاگاراست. بیشتر خانواده‌ها، از پیاده‌روی به تپه‌ی کلیفتون که به تنگه و آبشارها  رهنمود می‌شوند، لذت می‌برند.

بندرگاه داخلی ویکتوریا

بندرگاه داخلی ویکتوریا در جزیره ونکوور یک محل با آب و هوای خنک برای بازدید است. در اینجا آب در یک طرف و ساختمان‌های مجلل دولتی در سوی دیگر وجود دارد چرا که ویکتوریا پایتخت بریتیش کلمبیا است. این شهر میزبان جشنواره قایق‌های کلاسیک در روز کارگر در ماه سپتامبر است که بندر لبریز از قایق های چوبی می‌شود. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند در بندر کایاک و یا قایق‌های تور را هدایت کنند. صرف یک چای سنتی بریتانیا در هتل ملکه، نقطه عطف ویکتوریا از اوایل سال ۱۹۰۰ است. این هتل درست در کنار بندر قرار دارد.

قطار کانادا

مسافرانی که به دنبال یک راه آرامش بخش برای عبور از کانادا هستند ممکن است بخواهند مسافرت با قطار در این مورد قطار کانادا را در نظر بگیرند. با اتصال دادن تورنتو و ونکوور، این یکی از معروف‌ترس سواری‌های قطار در جهان است، مسافرت از طریق دریاچه‌های اونتاریو شمالی، دشت‌های کانادا و رشته کوه‌های راکی کانادا از جمله پارک ملی جاسپر استو با رسیدن به شهر جهانی ونکوور پایان می‌یابد.۳ روز برای پوشش ۴۴۶۶ کیلومتر اتصال دو شهرستان‌ها طول می‌کشد. Via Rail به تازگی ۲۲ دلار صرف مدرن کردن قطارها کرده است

غارهای یخی

سرزمینی بی انتها از برف و یخ. در مکان هایی مانند Booming Ice Chasm، غارهای یخی بسیار خطرناک هستند و فقط برای افراد حرفه ای قابل دسترس می باشند. یخ به شکل کریستالی شفاف است و غارها آکوستیک فوق العاده ای دارند. تنها حرفه ای ها باید از این دیوارهای یخی بالا بروند، چراکه با کوچکترین اشتباهی به پایین دیوار لیز خواهندخورد.
 
تعداد زیادی غار در این منطقه است که بیشتر آن ها به راحتی قابل دسترس هستند.

باغ‌های بوچارت کانادا

رابرت پیم بوچارت بنیان‌گذار باغ‌های  بوچارت  کانادا بود. او مناطق مختلف را از  اوون ساوند گرفته تا انتاریو  و سواحل غربی، زیر پا گذاشت تا اندوخته‌اش را برای ساخت این بهشت زمینی جمع کند بوچارت  مجموعه باغی است که در جزیره ونکوور در ۲۱ کیلومتری شمال ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است .

مساحت کل باغ بیش از ۵٫۲۶ هکتار است و در سال‌های ۱۹۳۹-۱۹۰۴ طراحی و ایجاد شده است. سالانه یک میلیون نفر از باغ‌های بوچارت بازدید می‌کنند.

جزایر تورنتو

جزایر تورنتو زنجیره ای از جزیره های کوچکی هستند که کنار هم قرار گرفته اند و تنها مجمع الجزایری که در ‏قسمت غربی رودخانه اونتاریو قرار دارند. این جزایر به بندرگاه تورنتو راه دارند و در این بندرگاه گردشگران می توانند به قایق سواری ‏بپردازند . ‏
هزار جزیره در واقع شامل ۱۸۶۴ جزیره ای است که مجمع الجزایری را در مرز بین کانادا و آمریکا در رودخانه ی سنت لاورس پدید آورده است. این جزایر در ایالت آنتاریو کانادا واقع شده. این در حالی است که ایالت نیویورک هم سهمی در این زیبایی دارد. این جزایر فوق العاده در فاصله ی ۲۹۷ کیلومتری تورنتو واقع شده اند و یکی از مقاصد تور یک روزه ی دریایی محسوب می شوند.جزیره ها بنا بر وسعتشان ممکن است مسکونی باشند و یا تنها حیات وحش را در خود جای داده باشند. از آنجایی که کانادا از اقلیمی سرد برخوردار است سفر دریایی به این جزایر در فصل های گرم سال به گردشگران تورهای مسافرتی پیشنهاد می شود. در برخی نقاط این مجمع الجزایر این امکان در اختیار گردشگران قرار داده شده که به ماهیگیری بپردازند و بنابر تمایل در قسمت های کم عمق شنا و یا آب تنی کند. اگربه کانادا و یا آمریکا سفر می کنید بازدید از این زیبایی فوق العاده را در برنامه ی تورهای طبیعت گردی خود قرار دهید.

برچسب ها {{item.name}}