امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به قیمت تور گرجستان از تهران
قیمت تور گرجستان از تهران

قیمت تور گرجستان از تهران

 

 

 

 

قیمت تور گرجستان

گرجستان کشوری است که بین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده‌ و همین امر گرجستان را به کشوری ساحلی تبدیل کرده ‌است. دین مردمان گرجی ارتدکس است و زبانشان گرجی است. موقعیت گرجستان به‌گونه‌ای است که بین آسیا و اروپا واقع شده است. اگر قصد سفر با تور به گرجستان را داشته باشید معمولاً مقصد نهایی‌تان یکی از دو شهر معروف آن یعنی باتومی و تفلیس یا تور ترکیبی باتومی و تفلیس است. اینکه در برنامه‌ی تور شما کدام‌یک از شهرهای گرجستان بگنجند به سلیقه و بودجه‌ای که برای سفر در نظر گرفته‌اید، بازمی‌گردد. قیمت تورهای هوایی گرجستان باتومی معمولاً از 3 میلیون تومان شروع می‌شود و بسته به نوع هتل، پرواز و خدماتی که از تور دریافت می‌کنید تا 9 میلیون تومان متفاوت است. هزینه‌ی تور تفلیس نیز مبلغی بین 1 میلیون و نیم تا 8 میلیون تومان است و نرخ تور گرجستان باتومی و تفلیس مابین 3 تا 9 میلیون است؛ بنابراین ازلحاظ قیمت تور ترکیبی چندان تفاوتی با تور تفلیس یا تور باتومی ندارد. منتهی مدت‌زمان دیدن هر یک از این دو شهر کمتر می‎شود و در عوض توانسته‌اید از هر دو دیدن کنید. نکته‌ی مهم در سفر به گرجستان این است که ورود به این کشور تنها به گذرنامه نیاز دارد و با حذف نیاز به ویزا امکان سفر ارزان‌قیمت‌تر به این کشور برای گردشگران فراهم است. علاوه بر این عامل تعیین‌کننده‌ی دیگر در قیمت تورهای گرجستان هوایی یا زمینی بودن این سفر است. درصورتی‌که تور زمینی سفر به گرجستان را انتخاب کنید هزینه‌ی تور گرجستان از یک‌میلیون و سیصد هزار تومان شروع می‌شود.

در ادامه شرکت هواپیمایی امید پرواز برای آشنایی بیشتر با تور گرجستان به معرفی مختصر دو شهر تفلیس و باتومی برای گردشگران عزیز پرداخته است. تفلیس پایتخت گرجستان مشهور به عروس آسیای میانه و قفقاز، یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری گرجستان است. گرجستان مابین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده است و سابقه‌ی زیست بشر در این کشور به یک‌میلیون و هشت‌صد هزار سال پیش بازمی‌گردد و زمینه‌ساز فرهنگی غنی و تاریخی کهن برای گرجستان شده ‌است. گرجستان کشور 4 فصل است و تمام فصول را دارد. تفلیس از یک سمت با رود و از سه سمت با کوه قرین است. این شهر ترکیبی از زیبایی‌های سنتی و مدرن در کنار هم است و دولت برای جذب بیشتر گردشگر و توریست دست به بافت سنتی آن نزده‌ است. دین مردمان گرجستان مسیحی ارتدکس و زبانشان گرجی است.

شهر تفلیس مکان‌های دیدنی زیادی دارد. رودخانه‌ی متکواری (Mtkvari) از میانه‌ی تفلیس می‌گذرد و پل صلح بر فراز آن بنا نهاده شده‌ است. پل صلح پلی است که بخش‌های قدیمی و جدید شهر تفلیس را به یکدیگر پیوند می‌زند. طول این پل چیزی حدود 1500 متر است و نورپردازی‌های جالب سقف آن در شب چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. خیابان روستاولی نیز که به نام یکی از شعرای گرجی است از جمله مکان‌های دیدنی گرجستان به حساب می‌آید. در کنار این مناطق می‌توان از قلعه‌ی نظامی شوریس تسیخه (suris Tasikhe) مربوط به قرن 4 میلادی که به دست ایرانی‌ها ساخته شد، پارک مزوری و باغ وحش تفلیس نیز دیدن کرد. میدان آزادی از دیگر مناطق دیدنی تفلیس است که تا 1918 و قبل از فروپاشی روسیه (Erivan) نام داشت. بعد از فروپاشی نام میدان آزادی را به خود گرفت و مجسمه‌ی معروف جرج مقدس در مرکزیت آن قرار دارد. این میدان به خیابان‌های معروف تفلیس از جمله روستاولی (Rustaveli Avenue) و خیابان شاردنی (Shardeni) و پل صلح راه دارد.

باتومی نیز پایتخت گردشگری گرجستان و دومین شهر بزرگ آن است که قدمتش به گفته‌ی تاریخ‌نگاران به قرن 8 میلادی بازمی‌گردد. این شهر 8 کیلومتر با دریای سیاه مرز ساحلی دارد و ازلحاظ آب و هوایی در طول سال کمتر روزهای بی‌باران به خود می‌بیند. به همین دلیل برای سفر به این شهر ساحلی اگر طالب آفتاب هستید باید ماه ژوئن و سپتامبر را انتخاب کنید؛ یعنی اواخر بهار و اوایل تابستان. این دو ماه پیک گردشگری کشور گرجستان است که البته باعث افزایش قیمت تورهای گرجستان نیز می‌شود؛ زیرا قیمت هتل‌ها در این فصل بیشتر از سایر زمان‌ها است. سیاست‌های عالی جذب توریست که توسط دولت برای این شهر اتخاذشده آن را از سومین شهر بزرگ گرجستان به دومین شهر بدل کرده‌ است. همچنین داشتن فاصله‌ی اندک بین ایران و گرجستان امکان سفر زمینی را علاوه بر تور باتومی یا تفلیس هوایی فراهم می‌کند. ساعت گرجستان تنها 30 دقیقه از ایران جلوتر است. سواحل باتومی اگرچه سنگی است و خبری از شن و ماسه نیست اما امکانات توریستی -تفریحی گسترده‌ای که دورتادور ساحل را احاطه کرده‌ است، به‌خوبی موجبات سرگرمی گردشگران را فراهم می‌کند.

با توجه به اینکه به‌طور کل قیمت تورهای گرجستان از تهران بسیار مناسب هستند اما تور گرجستان لحظه آخری گزینه‌ی مناسبی است برای کسانی که خدمات و امکانات بهتر را با هزینه‌ی کمتری طلب می‌کنند. به این منظور باید شماره‌ای از خود را شرکت امید پرواز بگذارید تا در ساعات پایانی تماس بگیرند یا به‌نوعی شما را مطلع سازند. ازآنجایی‌که سفر به گرجستان نیاز به ویزا ندارد، هزینه‌ی تور گرجستان برای شما بسیار به‌صرفه تمام می‌شود و می‌توانید در چند ساعت پایانی خود را به پرواز برسانید.

 

رزرو سایر تورهای خارجی      
       
تور آنتالیا از تهران تور ترکیه از تهران تور باتومی از تهران تور باکو ارزان از تهران
تور ارزان آنتالیا از تهران تور ارزان ترکیه از تهران تور گرجستان از تهران تور باکو قیمت از تهران
قیمت تور آنتالیا از تهران قیمت تور ترکیه از تهران تور ارزان گرجستان از تهران تور باکو لحظه آخری از تهران
تور آنتالیا لحظه آخری تور ترکیه لحظه آخری از تهران قیمت تور گرجستان از تهران تور ارمنستان از تهران
تور اندونزی از تهران  تور چین از تهران تور گرجستان لحظه آخری از تهران تور ارمنستان قیمت از تهران
تور بلغارستان از تهران تور روسیه از تهران تور مارماریس از تهران تور استانبول از تهران
تور بالی از تهران تور سنگاپور از تهران تور مالزی از تهران  تور استانبول ارزان از تهران
تور تایلند از تهران تور مسکو از تهران تور هند از تهران تور استانبول قیمت از تهران
تور پاتایا از تهران تور کوش آداسی از تهران تور قبرس شمالی از تهران تور استانبول لحظه آخری از تهران
تور پوکت از تهران تور تفلیس از تهران   تور باکو از تهران تور دبی از اهواز
تور بانکوک از تهران      

 


 

برچسب ها {{item.name}}