امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به استانبول دوست داشتنی
استانبول دوست داشتنی

استانبول سال های زیادی است که قلب و روح ترکیه است. این شهر با داشتن جمعیتی بیش از ۱۴ میلیون، تنها شهر جهان است که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. گاهی افرادی را می بینم که به اشتباه فکر می کنند که استانبول پایتخت ترکیه است اما این شهر همچنان قطب مهم کسب و کار و پربازدید ترین مقصد گردشگری ترکیه می باشد. در سال ۲۰۱۴ این شهر مثل رم و میلان در لیست بهترین مقاصد گردشگری جهان قرار داشت. بعضی از افراد آنقدر مجذوب این شهر می شوند که در زمان تعطیلات بارها و بارها به استانبول می روند و برخی هم در این شهر خانه می خرند به طوری که جمعیت زیادی مهاجر از ملیت های مختلف استانبول را برای زندگی انتخاب کرده اند. کسانی که به این شهر می روند چه از گروه گردشگران باشند و چه برای زندگی به این محل رفته باشند همه در یک چیز مشترک هستند و آن این است که مجذوب این شهر زیبای تاریخی شده اند. استانبول جذاب و رنگارنگ، از آن دسته شهرهایی است که اگر قصد سفر به یکی از کشوررهای خارجی را داشته باشید، به راحتی می توانید آن را در بالای لیست تان قرار دهید. حتی سر سخت ترین و سختگیرترین افراد هم می توانند با رضایت کامل از این شهر لذت ببرند.

نکات سفر به استانبول

در برابر شب های تکسیم تسلیم شوید
شاید تکسیم جای خیلی خوبی برای اقامت افراد حساس به صدا نباشد اما شب های دوست داشتنی و شلوغ و پر از زندگی آن را نباید از دست داد. موسیقی خیابانی، مردم محلی که در کناره ی خیابان ها با هم مشغول گپ هستند و فروشگاه های محلی، جذابیت زیادی به این منطقه داده اند.

توپکاپی جای مناسب شما نیست اگر…؟
در یک جمله، اگر آدم تاریخ دوستی نیستید، بازدید از توپکاپی برای شما وقت تلف کنی تمام عیاری خواهد بود. توپکاپی یکی از دیدنی ترین بناها و قصرهای دوران عثمانیان است که در عظمت و زیبایی و شکوه آن بحثی نیست اما برای افرادی که علاقه ای به تاریخ ندارند، جای خسته کننده ای خواهد بود. گرچه معماری خلاقانه ی آن بعد دیگری از جذابیت این قصر است.

غذاهای ترکی را دریابید
فرصت تجربه ی غذاهای اصیل ترکی، از آن فرصت هاییست که ممکن است فقط یکبار گیرتان بیاید بنابراین بهتر است شانس خود را امتحان کنید و از دنیای مزه و عطر و بو، نهایت استفاده را کنید.

اطراف ایا صوفیه برای خرید جای مناسبی نیست
مانند هر مکان معروف دیگری در دنیا، ایا صوفیه هم مغازه های زیادی در دور و اطراف خود دارد که اصلا قیمت مناسبی ندارند و بیشتر قیمت هایشان بیشتر از قیمت های نقاط دیگر است استانبول است. بنابراین اگر قصد خرید دارید بهتر است خیلی عجله نکنید و چند جای بهتر و ارزانتر را پیدا کنید.

برچسب ها {{item.name}}