امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به جاذبه های دیدنی دبی
جاذبه های دیدنی دبی

شهر دبی یکی از بهترین مقاصد برای گذراندن تعطیلات است. در شهر برج های بلند و مراکز خرید لوکس، می توانید هیجان انگیز ترین و لوکس ترین تفریحات راتجربه کنید. این شهر برای هر نوع سفری یک مقصد مناسب به حساب می آید. چه قصد یک سفر ماجراجویانه و تنهایی را داشته باشید، چه به همراه خانواده تان به این شهر سفر می کنید، دبی جاذبه های زیادی دارد که باعث می شوند در سفرتان به این شهر حسابی خوش بگذرانید.دبی آنقدر مدرن است که با سفر به آن حس می کنید همه جای دنیا را دیده اید!

 برج خلیفه

برج ۸۳۰ متری خلیفه، یکی از معروف ترین نماد های شهر دبی است. سفر به دبی بدون بازدید از این برج کامل نمی شود. یکی از بهترین تجربه هایی که می توانید در این شهر داشته باشید، دیدن منظره دبی از طبقه ۱۲۴ ام این برج است. از این ارتفاع می توانید نمای ۳۶۰ درجه ای به تمام شهر داشته باشید. در طرفی از این منظره صحرا و در طرف دیگر آن دریا را می بینید. چه در روز به این برج بروید چه در شب، می توانید از چشم انداز نفس گیر آن لذت ببرید.

دبی مال

دبی مال یکی از مهم ترین مراکز خرید دبی است که به برج خلیفه و آکواریوم دبی راه دارد. اگر در کنار یک خرید لذت بخش، به دنبال تجربه های متنوع تری هستید می توانید از سینما، پیست اسکیت و اتاق بازی آن لذت ببرید. در اینجا همچنین رویداد های مختلفی در زمینه هنر و موسیقی هم برگزار می شود. در ژانویه و فوریه هر سال می توانید از فستیوال خرید دبی در این مکان دیدن کنید و یک خرید متفاوت را تجربه کنید.

باستاکیا (Bastakia)

اگر برج های بلند و شهر های مدرن چندان برایتان جذابیت ندارند، می توانید از منطقه باستاکیا یا دبی قدیمی دیدن کنید. قدمت این منطقه به قرن نوزدهم بر می گردد و در آن زمان اینجا اقامتگاه بازرگانان ثروتمند ایرانی بود که برای معامله ی پارچه و مروارید به این شهر می آمدند. این منطقه پر از بادگیر ها و ساختمان های سنگی است.

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا یکی از نمونه های زیبای معماری اسلامی است که بسیاری آن را زیباترین مسجد دبی می دانند. زیبایی این مسجد شب ها به اوج خودش می رسد. اگر در شب از این مسجد دیدن کنید، می توانید نمای زیبای آن را در کنار نورپردازی های جذاب شبانه ببینید. هر روز به جز روزهای جمعه، می توانید در تور هایی که برای بازدید از این مسجد برگزار می شود شرکت کنید.

دیره

دیره بیشتر به سوک یا بازارهای سنتی عربی اش معروف است. این بازار ها در تمام روز مملو از خریدارانی هستند که برای خرید از مغازه های قدیمی و رنگارنگ آن می آیند. جالب است بدانید طلا فروشی این بازار، بزرگترین بازار طلای جهان است. در بازار ادویه آن می توانید از زیره و پاپریکا گرفته تا کندر و سماق، هر ادویه ای که تصور می کنید را در این بازار هیجان انگیز پیدا کنید.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی را با خلیج دلفین در جزیره پالم اشتباه نگیرید، در آن خلیج شما فقط می توانید دلفین ها را ببینید و با آن ها بازی کنید، اما در این آکواریوم تفریحات خیلی بیشتری انتظار شما را می کشد، آکواریوم دبی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و در آن ۳۳,۰۰۰ جانور آبزی زندگی می کنند، در یک طبقه این آکواریوم یک مخزن ۱۰ میلیون لیتری قرار دارد و یک باغ وحش زیر آب هم در طبقه دوم آن است که در آنجا می توانید حیوانات را از نزدیک تماشا کنید، در این محل چیزهای زیادی را تجربه می کنید می توانید درون یک قفس به زیر آب بروید و در آن زیر از نزدیک ۳۰۰ نهنگ و سفره ماهی های مختلف را ببینید، می توانید حتی بدون قفس در بین نهنگ ها شیرجه بزنید و حتی شیرجه زدن را در این محل یاد بگیرید و گواهی نامه دریافت کنید.

در این آکواریوم کروکدیل هایی به طول ۵ متر زندگی می کنند، می توانید ماهی ها، سفره ماهی ها، کروکدیل ها و نهنگ هایی را که در حال غذا خوردن هستند تماشا کنید، یکی از هیجان انگیزترین تجربیاتی که در این آکواریوم دارید این است که از میان تونلی شفاف به طول ۴۸ متر که از میان مخزن آکواریوم می گذرد عبور می کنید، در این تونل می توانید همه حیواناتی را که در حال شنا هستند تماشا کنید، آخرین جاذبه این محل موجودات شب امارات است؛ این جاذبه به گونه ای است که در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع جانوران بیابانی عرب زندگی می کنند، در باغ وحش زیر آب موجوداتی از جنگل های بیابانی و سواحل صخره ای را می ببینید.

آبنمای دبی

آب نمای دبی از آن آب نماهای معمولی نیست اینجا می توانید پرش و سقوط آب را در یکی از بزرگ ترین آب نماهای دنیا ببینید و غرق شور و هیجان شوید. این آب نما در دریاچه برج خلیفه در کنار دبی مال قرار دارد و برای ساختش ۲۱۸ میلیون دلار هزینه شده است. در هنگام شب با ۶۶۰۰ چراغ که در ۲۵ رنگ مختلف هستند چراغانی و درخشان می شود و حال و هوایی متفاوت به خود می گیرد. با نوای موسیقی آب به حرکت در می آید و تا ارتفاع ۱۵۰ متر به هوا پرتاب می شود، دیدن فراز و فرود آب در حالی که هم زمان با موسیقی انجام می شود لحظاتی وصف شدنی را برایتان می سازد. برای دیدن این فواره باشکوه لازم نیست که هیچ پولی خرج کنید فقط کافی است خودتان را به مقابل دبی مال برسانید و یکی از خاص ترین لحظات را تجربه کنید.

 

برچسب ها {{item.name}}