امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به مراکش, کشوری زیبا در شاخ آفریقا
مراکش, کشوری زیبا در شاخ آفریقا

مراکش, کشوری زیبا در شاخ آفریقا

گردشگرانی که قصد سفر به شاخ آفریقا رادارند، سفر به مراکش را نیزدر برنامه خود می گنجانند.
مراکش کشوری در ‏آفریقای شمالی می باشد که سواحل طولانی آن به اقیانوس اطلس شمالی و دریای مدیترانه (تنگه جبل الطارق) راه ‏دارد. این کشور از شمال با اسپانیا و تنگه مهم جبل الطارق ،از جنوب با صحرای غربی، از شرق با الجزیره، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با موریتانی همسایه ‏است.

پایتخت مراکش رباط، نوع حکومتش پادشاهی مشروطه، واحد پولش درهم مراکش (MAD)، زبان رسمی آن عربی، مساحت آن ۴۴۶۵۵۰ کیلومتر مربع و جمعیتش ۳۳ میلیون نفر می باشد. حدود ۹۸ درصد از مردم مراکش مسلمان و ‏‏۲ درصد آنها مسیحی می باشند. بزرگترین شهر مراکش کازابلانکا ( دارالبیضاء) و شهر مراکش که بدلیل ساختمان های سرخ به شهر سرخ (حمرا) نیز شهرت دارد از توریستی ترین شهرهای این کشور می باشد.
 
مراکش یکی از پربازدید کننده ترین کشور های آفریقا می باشد که سالانه حدود ۸ میلیون گردشگر بین المللی را به خود جذب می کند. ودر سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بعنوان برترین مقصد گردشگری جهان توسط TRIPADVISOR معرفی شده است.
 
مراکش به دلیل برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی، برای بسیاری ‏از گردشگران ایرانی جذاب می باشد.

جاذبه های گردشگری مراکش:
مهمترین شهر های توریستی مراکش رباط، کازابلانکا، فاس، مراکش، مکناس، اگادیر، طنجه و تطوان می باشند. مسجد ‏حسن دوم واقع در کازابلانکا بزرگترین مسجد مراکش و سومین مسجد بزرگ دنیا پس از مسجد الحرام و مسجد النبی ‏می باشد. کلیسای نوتردام دلورد، نیومدیا، آرامگاه ملک محمد، مسجد حسان، قلعه شاله، موزه باستان شناسی و ‏موزه ودایه از دیدنی های شهر رباط، ضریح مولای اسماعیل، باب المنصور و موزه دارالمجامع از جاذبه های گردشگری ‏شهر مکناس، آرامگاه ابن بطوطه، غار هرکول، موزه هنر های معاصر و موزه کازبا از دیدنی های شهر طنجه ،مسجد ‏بوعینیه، جامع قرویین، موزه باتا، الحمراه، مقبره پادشاهان سلسله سعدیون و موزه دار سی سعید از دیدنی های شهر ‏فاس می باشند.

شهر مراکش به دلیل جشنواره فیلم مراکش شهرت زیادی پیدا کرده است.آبشار اوزود واقع در مراکش ‏به ارتفاع ۱۱۰ متر از مهترین جاذبه های طبیعی کشور مراکش می باشد.کشور مراکش از ۹ سایت فرهنگی برخوردار است ‏که در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این سایت ها شامل محوطه باستانی ولوبیلس، شهر تاریخی ‏مکنس، کاخ آیت بن حدو، شهر صویره ، شهر فاس، شهر مراکش، شهر تطوان، شهر پرتقالی مازاگان (الجدیده) و شهر ‏تاریخی رباط می شوند.‏

خرید در مراکش:
واحد پول مراکش درهم مراکشی (Dh‏ یا ‏MAD) می باشد که به ۱۰۰ سنتیم (C) تقسیم می شود. درهم تنها ارزی می ‏باشد که به طور رسمی در مراکش پذیرفته می شود، بعضی از هتل ها یورو و دلار امریکا را به طور غیر رسمی قبول می ‏کنند. به غیر از بانک ها، صرافی ها و فرودگاه کازابلانکا، ‏در دفاتر پستی نیز می توانید پول خود را تبدیل کنید. دستگاه های خودپرداز کارت های اعتباری بین المللی را می ‏پذیرند.
خرما، لباس های چرمی، روغن ارگان، تاجینز، بیراد (قوری چای سنتی)، ‏djellabh‏ (ردای سنتی) و فرش ‏مهمترین سوغاتی های مراکش می باشند. فسیل های خرچنگ و سنگ های ژئود که در بازار های توریستی فروخته می ‏شوند اکثراً تقلبی می باشند.در فروشگاه ها می توانید تا ۵۰ درصد پایین تر از قیمت چانه زنی کنید. این کار در ‏بازارهای مراکش متداول می باشد.

غذا در مراکش:
غذاهای کشور مراکش در همه جای دنیا معروف و تحت تأثیر غذاهای کشورهای عربی ‏و همچنین کشورفرانسه می باشد. بسیاری از رستوران های مراکش غذاهای بین المللی دیگر ‏کشور ها را نیز می فروشند. مهمترین غذاهای سنتی مراکش ‏Couscous، ‏Tagine، ‏kaliya، ‏Pastilla، ‏harira‏ و ‏Bissara‏ می باشند.‏

 

برچسب ها {{item.name}}