امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به پاریس، شهر زیبایی ها و روشنایی ها
پاریس، شهر زیبایی ها و روشنایی ها

پاریس، پایتخت فرانسه در شمال این کشور و در کرانه رود سن قرار دارد. پاریس یکی از زیباترین شهرهای دنیاست که به خاطر زیبایی به آن لقب عروس شهر های دنیا یا شهر روشنایی ها را داده اند. پاریس شهر لوکسی است و با سفر به آن برای ماه ها و سال هاخاطره خواهید داشت. شهری که حتی خیابان های آن مثل یک موزه هستند، با قدم در کوچه پس کوچه های پاریس و تماشای کاخ ها، باغ ها و کافه های آن زمان را فراموش می کنید.
حدود ۴۵ میلیون نفر سالانه به این شهر زیبا سفر می کنند و لحظه های خاطره انگیزی برای خود رقم می زنند.زیباترین موزه ها، پارک ها و ساختمان ها در پاریس قرار دارند. جالب است بدانید سازمان مشهور یونسکو نیز در پاریس مستقر است.
گردشگران پاریس را بخاطر شب زنده داری، رستوران ها و کافه های کنار پیاده رو دوست دارند. برج ایفل، کلیسای نوتردام، کاخ ورسای، خیابان شانزه لیزه از مهمترین جاذبه های گردشگری پاریس می باشند. برای صدها سال، هنرمندان و نویسندگان پاریس را ستوده اند و بسیاری از آن ها برای زندگی به آنجا مهاجرت کرده اند. پاریس مرکز مد و سلیقه است.

«لوور» شناخته شده ترین موزه فرانسه در پاریس است که مشهورترین تابلو جهان یعنی «مونالیزا» اثر «لئوناردوداوینچی» درآن قراردارد.
«کاخ ورسای»  یکی از بزرگترین کاخ های باقیمانده از دوران پادشاهی لویی ها و ناپلئون است که روزانه هزاران گردشگر برای تماشای این کاخ به پاریس می آیند.
«شانزه لیزه» بلواری عریض در  شهر پاریس است که به خاطر سینماها و فروشگاه های نامدارش یکی از شناخته شده ترین خیابان های جهان است. بیشترین مراکز خرید در پاریس همگی در شانزلیزه جمع هستند، فروشگاه های برندهای معروف اروپایی و غیر اروپایی. فرانسوی ها به شانزه لیزه زیبا ترین خیابان جهان نیز می گویند.
«فرودگاه شارل دو گل»  پاریس نیز یکی از زیبا ترین، بزرگترین و مدرترین فرودگاه های جهان به شمار می رود.

برچسب ها {{item.name}}