امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به آشنایی با جاذبه‌های گردشگری پرو
آشنایی با جاذبه‌های گردشگری پرو

پرو کشوری اعجاب انگیز است که هزاران سال پیش یکی از پیشروترین تمدن‌های جهان بوده است.

در سفر به پرو، شهر باستانی اینکا و شهر گمشده ماچو پیجو (MachuPicchu) و میراث به جا مانده از استعمار اسپانیا را مشاهده خواهید کرد.

 

ماچو پیچو (Machu Picchu)

ماچو پیچو  یکی از زیباترین و چشم گیرترین مکان ها در جهان می باشد، و مسلم است که در میان جاذبه های توریستی در پرو شماره  یک است." شهر گمشده اینکاها" در زیر دره یوروبامبا پنهان می باشد و توسط زمین های کشاورزی و چشمه های طبیعی احاطه شده است. اگرچه ماچو پیچو توسط محلی ها شناخته شده بود، اما قبل از اینکه در سال ۱۹۱۱ توسط مورخی کشف شود، تا حد زیادی برای جهان ناشناخته بود.

 

خطوط نازکا (Nazca Lines) 

خطوط نازکا بین شهرهای نازکا و پالپا و در امتداد ساحل شمالی اقیانوس آرام قرار دارند. این خطوطی که در مقیاس بزرگ ساخته شده بودند تا سال ۱۹۲۰ نبودند، زمانی که خطوط هوایی پرو شروع به پرواز از لیما به آره کویپا کرد، آن ها شناخته شدند. هتل ها و عوامل تور در نازکا برای مشاهده خطوط ، پرواز دور سسنا را ارائه می دهند. همچنین یک برج رصد در امتداد بزرگراه پان آمریکائی به همراه سه چشم انداز از این شکل ها وجود دارد.

سن این اشکال عجیب و غریب را نمی‌توان با استفاده از تکنیک‌های سنتی تاریخ‌گذاری کربنی مشخص کرد و مردم "نازکا" هیچ مدرکی از تاریخچه ساخت این اشکال از خود باقی نگذاشته‌اند. به طوری که باستان‌شناسان قرن‌ها را صرف تلاش برای کشف هدف آنها از ساخت این اشکال عجیب کرده‌اند.

 

کوسکوی تاریخی (Historical Cusco)

شهر کوسکو به عنوان میراث جهانی آند در یونسکو ثبت شده است ،چندین قرن قبل از اینکه توسط اینکاها کشف گردد ، اقامت‌گاه افراد محلی بوده است. اما این گروه اینکاها بودند که این ناحیه را در دوران پادشاهی خود به عنوان پایتخت برگزیدند.زمانی که اسپانیایی‌ها به این ناحیه رسیدند ، شروع به تخریب شهر مقدس کردند اما برخی از دیوارهای سنگی دست نخورده باقی مانده و در ساختارهای دیگری مهم‌ترین معبد در اینکا گنجانده شده است.این معبد به عنوان معبد خورشید شناخته شده و دیوارهای بیرونی آن از طلا و نقره پوشانده شده است که بخش بزرگی از این دیوارها به عنوان پایه و اساس کلیسای قرن هفدهم سانتو دومینگو، قابل رویت هستند.

نکات مسافرتی:از منظر دیگر شما می‌توانید با استفاده از یک تاکسی سفر کوتاهی به دره‌های شمالی مشرف به شهر Sacsahuaman داشته باشید.

برچسب ها {{item.name}}