امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به زیبایی های کشور پرتغال
زیبایی های کشور پرتغال

سفر به پرتغال از آن انتخاب های خاص زندگی است، رفتن به کشوری که تا پایتان را از فرودگاه بیرون می گذارید چیزهای زیادی برای سرگرم شدن پیش رویتان دارید ،اروپا فقط به فرانسه، ایتالیا و اسپانیا ختم نمی شود شما قرار است با یک کشور فوق العاده روبرو شوید، پرتغال!

پرتغال از آن کشورهایی است که باید به آن سفر کرد تا به عمق جاذبه هایش پی برد، بودن در لیسبون و دیگر شهرهای این کشور تجربه ای متفاوت از دیگر شهرهای اروپایی است.

شاید پرتغال بهترین هوای اروپا را داشته باشد

زمستان های ملایم با درجه دمایی که به ندرت به کمتر از ۵ درجه در امتداد ساحل می رسد و تابستان های گرم که با نسیم اقیانوس اطلس خنک می شود؛ این ها ویژگی های آب و هوایی پرتغال هستند. پرتغال بیشترین تعداد ساعات تابش نور آفتاب در اروپا را دارد.

لیسبون زیبا، پایتخت پرتغال

لیسبون شهری که بودنش در ساحل اقیانوس اطلس از آن شهری تماشایی و پرطرفدار ساخته است. به لیسبون که بروید برای تفریح و گردش انتخاب های زیادی را پیش رو دارید، می توانید از موزه ها و گالری های مختلف دیدن کنید، صبحی دل انگیز را در میان پارک های بیشمارش بگذرانید و یا در گوشه ای از ساحل هم نفس امواج دریا شوید.

لیسبون بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور پرتغال است و حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی شهر در غرب پرتغال در ساحل شرقی اقیانوس اطلس قرار گرفته و رودخانه ای که از میان شهر می گذرد به آن زیبایی و طراوت زندگی بخشی بخشیده است.

جاذبه های لیسبون

سواحل لیسبون: بدون شک سواحل این شهر از پرطرفدارترین جاذبه هایش است جایی که می توانید از بودن در کنار دریایی زیبا و ساحلی رویایی آرامش دلنشینی پیدا کنید.

برج لیسبون: بر روی بالاترین تپه شهر برجی هست که با رفتن به آنجا در کنار دیدن نمایی بینظیر از شهر می توانید از نمایشگاه های فرهنگی و تاریخ هم دیدن کنید و هر چه بیشتر این شهر را بشناسید. اینجا پر از کافه ها و رستوران هایی است که می توانید در آن ها غذاهای خوشمزه این شهر را هم امتحان کنید.

برج دلم (Delem): در سفر به لیسبون بازدید از برج تاریخی دلم را نباید از دست داد. اینجا قلب و روح تاریخی لیسبون است با بازدید از این برج بنای زیبایی را می بینید که چندین اتاق در آن ساخته و هم اکنون به یکی از موزه های لیسبون تبیدل شده است.

منطقه قدیمی آلفاواآلفاوا سنتی ترین محله در لیسبون جایی است که حتما باید از میان کوچه پس کوچه های باریکش عبور کنید و گوش به صدای موسیقی اصیلش  بسپارید. رفتن به این منطقه شما را با حس و حالی متفاوت روبرو می کند و هر آنچه از لیسبون می خواهید را یکجا بهتان می دهد

باغ گیاهشناسی: قلب شهر لیسبون باغ بزرگی را در خود جای داده که یکی از باغ های تماشایی و زیبای عمومی شهر است. کافیست در گوشه ای از این باغ بساط پیکنیک پهن کنید تا از نزدیک طبیعت بینظیر این پارک را لمس و هوای پاکش را استشمام کنید.

آکواریوم اقیانوسی لیسبون:یک آکواریم بسیار بزرگ از آب دریا است که جانوران دریایی زیادی در آن قرار دارند و از آن برای انجام مطالعات و بازدید مردم استفاده می شود، این اکواریوم از مدرن ترین جاذبه های لیسبون و بزرگ ترین آکواریوم در اروپاست و در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده است. آکواریوم اقیانوسی لیسبون یک مخزن مرکزی و ۴ مخزن در اطراف خود دارد و در آن ها جانورانی مثل کوسه، ماهی های مختلف، پنگوئن، سمور و … از اقیانوس های اطلس، آرام پر شده اند، تعداد جانواران این مخزن ها ۸ هزار گونه جانور دریایی و ۵۰۰ گونه گیاهی است، اگر به دیدن این آکواریوم زیاد بروید تماشای ماهی های گوناگون و دیدن پرندگانی که در اطراف شما پرواز می کنند تجردبه ای بینظیر را برایتان رقام خواهد زد.

برچسب ها {{item.name}}