امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به کولوسئوم رم ایتالیا، بنایی شگفت انگیز از عجایب هفت گانه
کولوسئوم رم ایتالیا، بنایی شگفت انگیز از عجایب هفت گانه

همگی نام کولوسئوم (Colosseum) را شنیده‌ایم بنایی بی‌نظیر که نمادی از شکوه باستانی رم و ایتالیا است، کولوسئوم آمفی تئاتر عظیمی که برای تماشای نبرد گلادیتاتورها ساخته شد و محلی برای سرگرمی مردم روم و امپراطور بوده است. این بنا در مرکز شهر رم ایتالیا واقع است، کولوسئوم بنایی به شکل بیضی دارد و به آمفی تئاتر Flavian نیز معروف است، اگر چه در اثر زمین لرزه و سارقین سنگ اسیب دیده است، اما همچنان محبوبترین جاذبه تاریخی ایتالیا محسوب می‌شود، در ادامه مفصل به ویژگی ها و تاریخچه آن خواهیم پرداخت.

کولوسئوم به معنی جایگاه بزرگ ، در سال ۷۰ بعد از میلاد ساخته شده ، گنجایش بیش از پنجاه هزار تماشاگر را دارد ، در دوره روم باستان نبردهای خونین گلادیاتورها بر سر مرگ و زندگی صورت می گرفت که یکی از سرگرمیهای روزمره امپراطوران و اشراف روم بوده است در این بنای عظیم برگزار می شد که در این مکان هزاران گلادیاتور کشته شدند.

 کولوسئوم با داشتن معماری و مهندسی خاص و منحصر بفرد خود و همچنین گذشته‌ی بسیار جالب و شگفت‌انگیزش اکنون به عنوان نمادی برای شهرت کشور ایتالیا و شهر رم مبدل گشته است.

در زیر سازه مجموعه‌ای از اتاق‌ها و گذرگاه‌ها برای عبور حیوانات وحشی و سایر تدارکات لازم جهت راه اندازی و اجرای نمایش قرار گرفته‌است. تعداد ۸۰ دیوار به عنوان تکیه گاه برای طاق‌های گنبدی شکل، گذرگاه‌ها، پلکان و ردیف‌های صندلی، روی صحنه قرار گرفته‌است. این بنا به دلیل عبور و مرور آسان جمعیت به داخل و خارج میدان به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی جهان شناخته می‌شود.

برچسب ها {{item.name}}