امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به داستان هواپيمايی قطرایرویز
داستان هواپيمايی قطرایرویز

قطر ايرويز، شرکت هواپيمايي ملي کشور قطر و يکي از بزرگ‌ترين موفقيت‌هاي صنعت هوانوردي است. عمليات از ۱۹۹۴ يعني زماني شروع شد که اين شرکت هواپيمايي يک ترابري کوچک محلي بود و فقط در چند مسير خدمات ارائه مي‌کرد. اين هواپيمايي در ۱۹۹۷ با دستور شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، مجدداً آغاز به‌کار کرد. هدفي که شيخ حمد ترسيم کرده بود تبديل هواپيمايي قطر به يک هواپيمايي پيشرو بين‌المللي با بالاترين سطح استاندارد در خدمات و مزيت بود.

هواپيمايي قطر از آن زمان تبديل به يکي از ترابري‌هاي برتر جهان با سريع‌ترين ميزان رشد شده و گسترش بي‌سابقه‌اش به‌طور متوسط در سال‌هاي پياپي دورقمي بوده است.

اين هواپيمايي تحت هدايت پوياي آقای اکبر الباکر، مدير ارشد گروه که در سال ۱۹۹۷ به اين سمت منصوب شد، توسعه يافته است. او نقشي مهم در تبديل هواپيمايي قطر به يک هواپيمايي تمجيدشده و بهترينِ جهان ايفا کرده است. تحت نظارت آقاي الباکر، هواپيمايي قطر به‌عنوان نيرويي پيشرو در هوانوردي منطقه و جهان به بلوغ رسيده و به واسطه‌ي استانداردهاي عالي خدماتش تمجيدگران بسياري در سراسر جهان يافته.

در آوريل ۲۰۱۱، هواپيمايي قطر با رسيدن به ۱۰۰ مقصد در نقشه‌هاي مسيرهاي جهاني خود به مرحله‌ي مهمي از حيات خود رسيد. دو ماه بعد، اين هواپيمايي تنها چهارده سال بعد از آغاز به‌کار مجددش، به موفقیت بزرگي نائل شد و در مراسم سالانه‌ي جوايز بهترين هواپيمايي‌هاي جهان اسکاي‌ترکس که با رأي بيش از ۱۸ ميليون نفر در سراسر جهان برگزار شد، عنوان هواپيمايي برتر سال ۲۰۱۱ را به خود اختصاص داد. در جولاي ۲۰۱۲، هواپيمايي قطر دوباره عنوان بهترين هواپيمايي سال ۲۰۱۲ را کسب کرد تا براي دو سال پياپي اين عنوان را حفظ کند. در ژوئن ۲۰۱۵، هواپيمايي قطر به دستاورد ديگري نائل شد و براي سومين بار اين افتخار را کسب و به‌عنوان بهترين هواپيمايي سال ۲۰۱۵ انتخاب شد.

در نمايشگاه صنايع هوايي فارنبرو در جولاي ۲۰۱۶، هواپيمايي قطر جوايز زير را از جوايز هواپيمايي‌هاي جهان اسکاي‌ترکس کسب کرد: بهترين کلاس تجاری جهان، بهترين لانژ کلاس تجاری دنيا و بهترين خدمات خدمه‌ي هواپيمايي‌ها در خاورميانه.

هواپيمايي قطر همچنين در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۳ يک سال پس از اعلام عضويت در اکتبر ۲۰۱۲ به‌صورت رسمي به اتحاديه‌ي شرکت‌هاي هواپيمايي وان‌ورلد (One World) پيوست.

شبکه‌ي جهاني و توسعه

هواپيمايي قطر از مقر اصلي‌اش در دوحه، پايتخت اين کشور، شبکه‌اي جهاني با بيش از ۱۵۰ مقصد ايجاد کرده که اروپا، خاورميانه، افريقا، جنوب آسيا، اقيانوسيه، امريکاي شمالي و امريکاي جنوبي را با ناوگاني مدرن و بيش از ۱۸۰ هواپيماي مسافربري و باري پوشش مي‌دهد.

 

دستاوردهاي جهاني
 

هواپيمايي قطر افتخار دارد که در سال‌هاي ۲۰۱۵، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ سه بار در مراسم سالانه‌ي جوايز بهترين هواپيمايي‌هاي جهان اسکاي‌ترکس عنوان بهترين هواپيمايي جهان را کسب کرده است. بيش از ۱۸ ميليون مسافر در سراسر جهان در اين نظرسنجي که توسط يکي از پيشگامان ارزيابي‌هاي صنعت هوانوردي جهان انجام شده، راي داده‌اند.

اين خط هوايی در سال ۲۰۱۰  تا رده‌ي سوم بهترين هواپيمايي‌هاي جهان اسکاي‌ترکس بالا آمده بود اما اعلام نام هواپيمايي قطر به‌عنوان بهترين هواپيمايي جهان در سال ۲۰۱۱ حاصل تعهد محض و تلاش سختِ نيروي کار اين شرکت تحت رهبري مدير اجرايي گروه آقای اکبر الباکر بود. کسب دوباره‌ي اين مقام در سال ۲۰۱۲ هم پيروزي بزرگ ديگری بود.

علاوه بر دستاوردهای هواپيمايي قطر در مراسم اسکاي‌ترکس، اين شرکت براي سال هشتم به‌عنوان بهترين هواپيمايي خاورميانه معرفي کرد. هواپيمايي قطر در سال ۲۰۱۵ جايزه بهترين صندلي بيزنس کلاس را هم از اين آژانس گرفت. همچنين در سال ۲۰۱۴، هواپيمايي قطر براي دومين سال پياپي برنده‌ي جايزه‌ي بهترين بيزنس کلاس جهان و بهترين بار بيزنس کلاس جهان شد.

هوپیمایی قطر، بهترین خط هوایی سال ۲۰۱۷ دنیا
 

شرکت هواپيمايي قطر، در مراسم سال ۲۰۱۷ اسکای‌ترکس مهمترين جوايز صنعت هواپيمايي را به خود اختصاص داد: بهترين خط هوایی سال، بهترين سالن کلاس درجه يک، بهترين کلاس تجاري و بهترين شرکت هواپيمايي خاورميانه
شرکت هواپيمايي قطر بار ديگر توسط اسکاي‌ترکس، مرکز معتبر اعطاي جوايز شرکت‌هاي هواپيمايي به عنوان "بهترين خط هوايي دنيا در سال ۲۰۱۷" برگزيده شد؛ اين چهارمين بار است که اين شرکت هواپيمايي طی ده سال اخير به اين عنوان دست پيدا مي کند.

 

ايمني
 

هواپيمايي قطر اولين هواپيمايي جهان است که در سال ۲۰۰۳ آزمون ايمني عمليات انجمن بين‌المللي حمل‌ونقل هوايي (IATA) را با مطلوبيت صددرصدي پشت سر گذاشت. اين شرکت در دوره‌هاي دوسالانه‌ي بعدي در ۲۰۰۵، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ژوئن ۲۰۱۵ نيز اين آزمون را با موفقيت پشت سر گذاشته است.

 

 

برچسب ها {{item.name}}