امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به تجربه خرید در میان رنگ‌ها و نقش‌ها
تجربه خرید در میان رنگ‌ها و نقش‌ها

بازار شهرهای بزرگ خاورمیانه از دوست داشتنی‌ترین مقصدهای گردشگری این منطقه از جهان هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را چه در سبک معماری و چه کالاهایی که در آن‌ها عرضه می‌شود را دارند، گرند بازار استانبول هم یکی از همین بازارهای زیبا است که از پر رفت و آمدترین نقاط این شهر محسوب می‌شود و همه روزه مردم برای خرید به آن مراجعه می‌کنند.

گرند بازار استانبول یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین مراکز خرید در ترکیه است که همه نوع کالایی را در آن پیدا می‌کنید، در راهروهای تو در توی این بازار همه سوغاتی‌های مخصوص استانبول و ترکیه را خواهید یافت.

گرند بازار استانبول در سال ۱۴۵۵ میلادی به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شده است. این بازار در ابتدا کوچک‌تر از چیزی که امروز می‌بینیم بوده است و سپس در قرن ۱۶ میلادی توسعه یافت. 

گرند بازار استانبول ۶۱ راهرو سر پوشیده دارد و در آن بیش از ۳۰۰۰ مغازه فعالیت می‌کنند. 

این بازار چهار درب اصلی دارد که عبور و مرور از آن‌ها انجام می‌شود. این چهار درب اصلی در انتهای دو خیابان اصلی قرار دارند، این دو خیابان در جنوب غربی گرند بازار استانبول با هم تلاقی دارند.

از فرش و قالی‌های ترکیه‌ای گرفته تا صنایع دستی، سفالینه‌ها، ظروف مسی و برنجی، پارچه و لباس‌ها و شال و روسری‌های رنگارنگ را در این بازار زیبا خواهید یافت. البته برای اینکه جنس‌ها را با قیمت خوبی بیابید باید به چند مغازه سر بزنید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.

در هنگام قدم زدن در بازار، اگر به اطراف خود نگاه کنید، زیبایی‌های نهفته زیادی را کشف خواهید کرد، از مهم‌ترین جاذبه‌های این بازار، معماری زیبای آن است که توجه گردشگرها را به خود جلب می‌کند.

برای رسیدن به بازار بزرگ ترکیه می‌توانید از تراموای ترکیه استفاده کنید و در ایستگاه سرکچی یا سلطان احمد پیاده شده و به ورودی‌های گرند بازار برسید.

بازار بزرگ استانبول همه روزهای هفته به جز یکشنبه‌ها و تعطیلات رسمی کشور ترکیه، از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر باز است.این بازار، مثل بازار تهران، قلب اقتصادی شهر است.

برچسب ها {{item.name}}