امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به ویزای شینگن چیست؟
ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟


ویزای شینگن سندی است که برای سفر یا دیدار از کشورهای منطقه‌ شینگن  از جانب مقامات مربوطه برای شخص متقاضی صادر می‌شود.
منطقه‌ی شینگن شامل ۲۶ کشور است که با یکدیگر توافق کرده‌اند شهروندان‌شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن مسافرت کنند. از میان ۲۶ کشور متعهد به توافق نامه یا پیمان شینگن، ۲۲ کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا  ( EFTA ) هستند.

منطقه‌ی شینگن اکثریت کشورهای اروپایی را به جز بریتانیا و کشورهایی نظیر رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند در بر می‌گیرد، که به زودی این کشورها نیز عضو شینگن خواهند شد. با این حال، کشورهایی نظیر نروژ، ایسلند، سوییس، و لیختن‌اشتاین عضو اتحادیه‌ی اروپا نیستند، ولی جزء کشورهای منطقه شینگن هستند و از مزیت مسافرت آزاد در این منطقه بهره‌مندند.

کشورهای عضو شینگن:
 

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ ،مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا ،سوئد، سوییس، لیختن‌اشتاین.


انواع ویزای شینگن:
 

بر اساس ماهیت و اهداف سفر، انواع ویزای شینگن وجود دارد که از جانب سفارت و کنسولگری‌های معین صادر می‌شوند.
انواع ویزای شینگن: ویزای عادی شینگن ( USV ) - ویزای معتبر در منطقه‌ی محدود ( LTV ) - ویزای ملی

مدت اعتبار ویزا شینگن:

مدت اعتبار ویزا حداکثر ۹۰ روز در یک مدت شش ماهه است.


چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟
 

شهروندان کشورهای غیر عضو شینگن برای ورود به قلمروی شینگن الزاما به ویزای‌شینگن نیاز دارند. هرچند، موارد استثنائی نیز برای این قانون وجود دارد زیرا برخی از کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند، هم‌چنان می‌توانند بدون ویزا به قلمروی شینگن وارد شوند.

 

راحت ترین کشور ها برای اخذ ویزای شینگن:
 

لتونی با ۹۹.۳% نرخ ویزای شینگن صادره در صدر قرار دارد که به تعبیری دیگر یعنی نرخ عدم پذیرش توسط سفارت لتونی از بین تمام تقاضانامه‌های دریافتی یا به عبارتی فرم درخواست ویزای شینگن تنها ۰۷% است. تا الان باید برای درخواست دادن متقاعد شده باشید! درست بعد از لتونی، ایسلند و لیتوانی با نرخ صدور ویزای یکسان ۹۹.۱%  قرار می گیرند. بعد از این دو کشور استونی با نرخ ۹۹%، فنلاند با نرخ ۹۹٪،  اسلواکی با نرخ ۹۸.۴%، لهستان ۹۸.۳%، یونان با ۹۸% و لوگزامبورگ با ۹۷.۹% قرار دارند.

سخت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن:
 

بلژیک با نرخ ۱۶,۹٪  بالاترین درصد رد ویزای شینگن را دارد، نرخ ویزای شینگن صادر شده توسط سفارت بلژیکی تنها ۸۳.۱٪  است که هنوز نرخ رضایت بخشی دارد.
بعد از بلژیک کشور مالت رتبه دوم را با نرخ  ۱۴,۸٪
سوئد با نرخ ۱۰,۳٪
پرتغال با نرخ ۱۰,۱٪
فرانسه با نرخ ۹,۶
نروژ با نرخ ۸,۷٪
پس از آن  اسپانیا و هلند با نرخ  ۶,۱٪ سوئیس هم نرخ ۶.۰٪  بیشترین رد شدن ها را در ویزای شینگن دارند در واقع این ها سخت‌ترین کشور ها برای دریافت ویزای شینگن هستند.

برچسب ها {{item.name}}