امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به بهترین مقاصد سفر در تابستان کدامند؟
بهترین مقاصد سفر در تابستان کدامند؟

ایرانیان از دیرباز به سفر و گردشگری علاقه‌مند بوده‌اند و امروزه دامنه سفرهای هموطنان عزیزمان به خارج از مرزها بیشتر از قبل شده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی پربازدیدترین مقاصد گردشگری ایرانیان در فصل تابستان بپردازیم؛با توجه به گسترش روابط ایران با کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی، شاهد سفرهای بیشتر گردشگران ایرانی به کشورهای مختلف هستیم. از آنجا که گردشگری روز به روز بیشتر از پیش مورد اهمیت قرار می‌گیرد و تعطیلات تابستانه فرصت مناسبی برای سفرهای خانوادگی است در این مقاله قصد داریم تا به معرفی پربازدیدترین کشورهایی بپردازیم که ایرانیان در تابستان آن سرزمین را مقصد سفر خود قرار داده‌اند.

ترکیه (آنتالیا / استانبول / کوش آداسی)

ترکیه یکی از مقاصد محبوب ایرانیان است، به همین دلیل بسیاری از شهرها و مناطق آن مورد توجه گردشگران ایرانی بخصوص در فصل تابستان است. پر بازدیدترین شهرهای آن در این فصل آنتالیا، استانبول و کوش آداسی است.

استانبول برای خیلی‌ها یک مقصد گردشگری رویایی و خاطره‌انگیز است. شهری که دقیقا در مرز اروپا، نقطه برخورد غرب و شرق با هم قرار گرفته است. دیدنی‌های این شهر با مراکز خرید فوق‌العاده‌ای که دارد آن را به شهر محبوب برای ایرانیان تبدیل کرده است.

کوش‌آداسی نیز یکی از پر طرفدارترین شهرهای بندری بخش مدیترانه‌ای ترکیه است که این شهر به خاطر سواحل و دریاهای بی‌نظیر و مراکز خرید با قیمت‌های مناسب مورد توجه ایرانیان است.

همچنین آنتالیا که دومین شهر پربازدید در ترکیه است با داشتن جاذبه‌های بسیار و اقامتگاه‌های ساحلی فوق‌العاده مقصد گردشگری ایرانیان بخصوص در تیر ماه است.


روسیه (مسکو / سن پترزبورگ)

روسیه با داشتن جاذبه‌های تاریخی، بناهای باشکوه و طبیعت زیبا یکی از کشورهای مورد توجه گردشگران است. پایتخت این کشور تاریخی، شهر زیبای «مسکو» (Moscow) است که بزرگترین شهر قاره اروپا محسوب می‌شود.

ایرانیان در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به این کشور زیبا داشته‌اند و یکی از مقاصد گردشگری آنان بوده است. دو شهر مهم روسیه، یعنی مسکو و سن پترزبورگ دو مقصد گردشگری ایرانیان در این سرزمین بوده است.

یکی از پدیده‌های طبیعی منحصر به فرد روسیه که زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد پدیده شب‌های سفید است که در بسیاری از شهرهای آن اتفاق می‌افتد اما شکوه آن در سن پترزبورگ با زیبایی باورنکردنی که دارد متفاوت‌تر از بقیه شهرها است و در این روزها آن را به مکانی مورد توجه و درخشان تبدیل کرده است.

بنابراین بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا برای دیدن این پدیده به روسیه و سن پترزبورگ می‌روند؛ در این میان حضور ایرانی‌ها بیشتر از پیش به چشم می‌خورد و در تابستان بیشترین مقصد گردشگری مسافران ایرانی برای سفرهای برون مرزی روسیه بوده است.


بلغارستان (صوفیه / وارنا)

بلغارستان کشوری در جنوب شرق اروپا است که از طبیعت شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای بهره برده است. با فرا رسیدن روزهای گرم‌تر سال و پدیدار شدن چشم‌اندازهای رنگارنگ، گردشگران بسیاری به این سرزمین سفر می‌کنند؛ که ایرانیان از کشورهای پرطرفدار این سرزمین، بخصوص در فصل تابستان هستند.

دو مقصد مهم گردشگری از نگاه ایرانیان در بلغارستان صوفیه و وارنا است. سفر به صوفیه، پایتخت بلغارستان و دیدن این شهر کاملا هیجان‌ انگیز است و شهری است با فرهنگ‌های مختلف که به سرعت به سمت امروزی شدن پیش می‌رود.

وارنا نیز به دلیل داشتن سواحل زیبا در تابستان مورد توجه بسیاری از گردشگران بخصوص ایرانیان است که می‌توانند تعطیلات تابستانه پرخاطره‌ای را با خانواده خود داشته باشند.


تایلند (پاتایا / بانکوک / پوکت)

تایلند از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جنوب شرق آسیا است که با جنگل‌های زیبا، سواحل آرام، غذاهای بی‌نظیر و قیمت‌های نسبتا ارزان پذیرای گردشگران بسیاری از جمله ایرانیان است.

دیدنی‌های بسیار زیادی در سه شهر پاتایا، بانکوک و پوکت وجود دارد که ایرانی‌ها با توجه به امکانات شهرها و علاقه‌مندی‌های خود این شهرها را برای سفر خود انتخاب می‌کنند.

بانکوک با داشتن زیبایی و جذابیت‌های خاص خود، پاتایا با ساحل‌های فوق‌العاده و بی‌نظیرش و پوکت با داشتن مکان‌هایی دنج برای رفع خستگی پربازدیدترین شهرهای تایلند در تیر ماه برای ایرانیان بوده است.

 

امارات (دبی)

دبی امروزه بدون هیچ تردیدی یکی از قطب‌های گردشگری مطرح در جهان است. شهری که فصل خاصی برای شلوغی خود نمی‌شناسد و در همه ماه‌های سال پر از گردشگر است.

این بندر ثروتمند که در پیرامون خلیج فارس قرار دارد با داشتن امکانات تفریحی فوق‌العاده و مراکز خرید منحصر به فرد با برندهای معروف جهانی یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان است که در بیشتر ماه‌های سال به آن سفر می‌کنند.

در تابستان به دلیل تعطیلات تابستانه فرصت مناسبی برای سفرهای خانوادگی در این شهر است و از مقاصد مهم گردشگری ایرانیان بوده است.

برچسب ها {{item.name}}