امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به همه چیز راجع به شرکت هواپیمایی ترکیش ایر
همه چیز راجع به شرکت هواپیمایی ترکیش ایر

جالب است بدانید، ترکیه به عنوان یک کشور توریستی پر طرفدار، با داشتن بزرگترین ناوگان هواپیمایی جهان بعد از لوفتانزا، به شهرت جهانی رسیده است. در این مطلب می خواهیم شما را با این ایرلاین حامل پرچم ترکیه، بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اولین شرکت هواپیمایی ترکیه، با نام "ترکیش ایر" در سال ۱۹۳۳ تاسیس شد. هواپیمایی ترکیش با کسب جوایز متعدد در سال های اخیر توانسته است شهرت جهانی کسب کند و به یکی از مطرح ترین ایرلاین های جهان تبدیل شود. فرودگاه اصلی این ایرلاین ملی ترکیه، فرودگاه آتاتورک استانبول است. این ایرلاین ترکی در  ناوگان خود، ۳۳۱ فروند هواپیمای ایرباس، بویینگ و امبرائر را جای داده که باعث شده بعد از هولدینگِ لوفت‌هانزا (شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان)، بزرگ‌ترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار بگیرد. این هواپیمایی هم اکنون به ۲۹۰ مقصد در سراسر جهان پرواز دارد. غذاهایی که در پروازهای این ایرلاین سرو می شود زبانزد است. در پرواز کردن با این ایرلاین ترکی، طعم غذاهای سفره‌ی پادشاهان عثمانی را خواهید چشید. شهرت جهانی خدمات و غذاهای سرو شده در ترکیش ایرلایز، این ایرلاین را به یکی از محبوب ترین ایرلاین های جهان تبدیل کرده است.

جوایزی که ترکیش ایرلانز کسب کرده است:

 بهترین ایرلاین اروپایی در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴

 بهترین صندلی کلاس اکونومی در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳

 ایرلاین برتر سال در سال ۲۰۱۳

کلاس های پروازی هواپیمای ترکیش

در پروازهای این شرکت سه نوع صندلی کلاس Business، کلاس Comfort و کلاس Economy ارائه می‌شود.

کلاس اکونومی

در کلاس "اکونومی" هواپیماهای ترکیش، فضایی بین ۳۱-۳۲ اینچ (معادل ۷۸ سانتی‌متر) به شما ارائه می‌شود که شامل فضای استراحتی جهت قرارگرفتن پا و پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری می‌باشد. این صندلی ها مجهز به مانیتور هستند و شما می توانید از امکانات صوتی و تصویری به صورت شخصی استفاده کنید. این صندلی ها علاوه بر مانیتور به پورت USB، شارژ لپ‌تاپ و تلفن همراه، مجهز هستند. پذیرایی در این کلاس پروازی، شامل مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم) در وعده های مختلف، بسته به زمان پرواز، انجام می شود.

کلاس Comfort

کلاس "Comfort" یا راحت، در هواپیماهای B۷۷۷-۳۰۰، فضایی با ابعاد ۴۶ اینچ (معادل ۱۱۶ سانتیمتر) در ۱۹.۵ اینچ (معادل ۵۰ سانتیمتر) و در سه ردیف (۲-۳-۲) در اختیار شما می گذارد. شما می توانید از مانیتورهای شخصی،چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و ... در طول پرواز استفاده کنید. در رستوران این کلاس، غذاهای سرد در ظروف چینی، به همراه دسر، میوه و مخلفات دیگر سرو می‌شود.

 

کلاس تجاری

کلاس "بیزینس" با در اختیار گذاشتن صندلی‌هایی به طول ۷۵ اینچ (معادل ۱۸۸ سانتیمتر)، با قابلیت خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی وهمچنین در اختیار گذاشتن یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این ایرلاین را به خود اختصاص داده است. اگر این کلاس پروازی را انتخاب کرده اید، ورود و خروج شما، جدا از مسافران دیگر انجام می گیرد. در این کلاس بعد از خوش آمدگویی و پذیرایی، پیژامه و دمپایی مخصوص خواب و منوی کامل غذاها و نوشیدنی های لوکس داخلی و خارجی در اختیارتان قرار می گیرد.

 

وزن بار مجاز ترکیش ایرلاین

در مورد ایرلاین‌ها باید ذکر کنیم که  میزان بار مجاز برای جابجایی به نوع بلیط ،مبدأ و مقصد سفر شما بستگی دارد. لازم است قبل از خرید بلیط، شرایط میزان بار مجاز مربوط به ایرلاین مورد نظر را مطالعه کنید. میزان بار مجاز پروازهای بین‌المللی ترکیش ایرلاینز برای بیشتر مقاصد به این صورت است:

کلاس اکونومی: ۲۰ کیلوگرم

کلاس راحت: ۲۰ کیلوگرم

کلاس بیزنس: ۳۰ کیلوگرم

میزان بار مجاز برای نوزاد (تا دو سال) ده کیلوگرم  و یک کهریر جمع شدنی است.

برچسب ها {{item.name}}