امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به ویزا هنگ کنگ
ویزا هنگ کنگ

ویزا هنگ ­کنگ

 

 

هنگ‌کنگ (香港 Heūng Góng در کانتونی، به معنای معبد شگفت‌انگیز) یک منطقه اداری ویژه (SAR) از جمهوری خلق چین است. این منطقه از حدود پنج هزار سال پیش مسکونی بوده و آثاری از دوره نوسنگی در آن یافت شده‌است. چینی‌های هان (قوم اصلی چین) در زمان دودمان سونگ بین سال‌های ۹۷۰ تا ۱۲۷۹ از شمال چین به هنگ‌کنگ آمدند. امروزه هنگ‌کنگ شهری جزیره‌ای در چین است که از دهه ۱۸۴۰ میلادی تحت حاکمیت بریتانیا بود اما در سال ۱۸۹۸، دولت‌های بریتانیا و چین معاهده‌ای را امضا کردند که بر اساس آن، هنگ‌کنگ به‌صورت اجاره ۹۹ ساله در اختیار بریتانیا قرار گرفت.

هنگ‌کنگ درواقع جزیره‌ای در جنوب چین است و با حدود ۷ میلیون جمعیت از مقاصد گردشگری گران دنیا به شمار می‌رود. شهر هنگ‌کنگ امروزه به‌عنوان یکی از گردشگرپذیرترین مقاصد دنیا شناخته می‌شود و جزو مراکز تجاری مهم شرق آسیا به شمار می‌رود. اکثریت مردم هنگ‌کنگ دین بخصوصی ندارند و ناخداباور هستند. حدود ۴۳ درصد از مردم هنگ‌کنگ اعتقاداتی مربوط به سه دین بودایی، تائویسم و آیین کنفوسیوس دارند. در هنگ‌کنگ آزادی مذهب به درجه بالایی وجود دارد.

اگر به بازدید از زندگانی مردمانی اصیل بافرهنگی کهن و لذت پرسه زدن در بازارهای شبانۀ بزرگ و خوردن غذاهای محلی شرق دور علاقه‌مندید، هنگ‌کنگ را از دست ندهید.

 

انواع ویزای هنگ­ کنگ

ویزای هنگ­کنگ انواع مختلفی دارد و با توجه به ملیت شما مشخص می­شود که نیاز به اخذ ویزا دارید یا خیر؟! مهاجران 170 کشور دنیا اجازه دارند بدون ویزا از هنگ­کنگ دیدن کنند و بین 7 الی 180 روز در آنجا بمانند اما دقت داشته باشید که ایران جزو این لیست قرار ندارد و ایرانیان برای سفر به هنگ‌کنگ به ویزا نیاز دارند. این ویزا بسته به هدف شما از سفر می­تواند متغیر باشد و انواع گوناگونی خواهد داشت.

 

ویزای توریستی (گردشگری هنگ ­کنگ)

سرزمین هنگ‌کنگ دارای دیدنی­های فراوانی است که سالانه جمعیت بی‌نظیری را از سراسر دنیا برای بازدید به آنجا می­کشد. این مسافرین نیاز به ویزای عادی یا همان ویزای توریستی دارند.

 

ویزای کاری هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ به خاطر اقتصاد قوی که دارد بسیاری از مهاجرین را به سودای کسب‌وکار به‌سوی خود می­کشد. البته برای این منظور بایست فرد ابتدا یک گواهی از تخصص و حرفۀ خویش ارائه دهد تا بتواند از یک شرکت یا کارفرمای هنگ‌کنگی دعوت‌نامۀ به همکاری دریافت کند. نهایتاً با این دعوت‌نامه به سفارت چین مراجعه کند و ویزای کار دریافت کند.

 

ویزای تحصیلی

دانشگاه­های منطقۀ هنگ‌کنگ هم‌سطح دانشگاه‌های چینی هستند و از اعتبار خوبی برخوردارند. برای تحصیل در دانشگاه‌های هنگ‌کنگ باید ابتدا از یک دانشگاه پذیرش گرفت و سپس بر اساس آن و ارائۀ ریزنمرات تحصیلی مقاطع قبل و مدرک تسلط به زبان انگلیسی از سفارت چین ویزای تحصیلی برای هنگ‌کنگ درخواست نمود.

 

مدارک لازم برای ویزای هنگ‌کنگ

 1. پاسپورت
 2. تکمیل فرم درخواست ویزا
 3. دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید
 4. ترجمه گواهی تمکن مالی
 5. بلیط هواپیما و واچر هتل
 6. ترجمه گواهی اشتغال به کار (حقوق دریافتی، سمت شغلی، سابقه کار و جواز کسب)

 

ویزای هنگ‌کنگ برای ایرانیان

سفر ایرانیان به هنگ‌کنگ منوط به اخذ ویزا است. ایرانیان برای دریافت ویزای هنگ‌کنگ لازم است که به سفارت چین در تهران مراجعه کنند.

 

ویزای ازدواج برای هنگ‌کنگ

یکی از راه‌های بهره‌مند شدن از اقامت دایم هنگ‌کنگ یا اخذ سادۀ ویزا ازدواج با یک فرد چینی یا هنگ‌کنگی است. البته به هنگام درخواست ویزای ازدواج باید حداقل 5 سال از تاریخ ازدواج زوجین گذشته باشد و سفارت مطمئن باشد که زندگی زناشویی آن‌ها تداوم دارد. همچنین ارائۀ مدارکی دال بر تمکن مالی زوجین ضروری است.

 

ویزای پزشکی هنگ‌کنگ

اگر شما نامه­ای از پزشک معالجتان مبنی بر لزوم پیگیری ادامۀ درمان در هنگ‌کنگ به سفارت ارائه دهید، سفارت ضمن بررسی پروندۀ پزشکی‌تان به شما ویزای مخصوص برای ادامۀ روند بهبود سلامتتان ارائه خواهد کرد.

 

زمان لازم برای صدور ویزای هنگ‌کنگ

این زمان بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد و بین 35 تا 45 روز زمان می‌برد. همچنین زمان تحویل مدارک و ویزا روزهای سه‌شنبه است.

مدت اعتبار ویزای هنگ‌کنگ

ویزای هنگ‌کنگ از تاریخ صدور به مدت 3 ماه اعتبار خواهد داشت و مسافر تنها 14 روز می­تواند در هنگ‌کنگ بماند. در صورت نیاز به اقامت بیشتر باید از سفارت درخواست تمدید اعتبار داشت.

 

نکات اساسی پیرامون ویزای هنگ‌کنگ

 1. ویزای هنگ‌کنگ از طریق سفارت چین صادر می­گردد.
 2. مدت اعتبار ویزاهای توریستی هنگ‌کنگ تا سه ماه بعد از تاریخ صدور است و با این ویزا بعد از هر بار ورود می‌توانید تا ۱۴ روز در این شهر بمانید.
 3. همه مدارکی که به سفارت ارائه می‌دهید باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه رسمی شده باشد.
 4. با ویزای گردشگری نمی‌توانید در مدتی که در هنگ‌کنگ هستید تحصیل و یا کارکنید.
 5. زمان دریافت ویزای هنگ‌کنگ بین ۳۵ تا ۴۵ روز در نوسان است پس در ارائه مدارک به‌صورت کامل دقت کنید چون در صورت کامل نبودن مدارک، صدور ویزا با تأخیر روبرو می‌شود.
 6. بعد از ارسال مدارک برای سفارت، درصورتی‌که از دریافت ویزا انصراف دهید هیچ پولی به شما برگردانده نمی‌شود و کل هزینه ویزا را باید پرداخت کنید.
 7. کلیه مدارک ارائه‌شده باید دارای ترجمه رسمی به انگلیسی یا چینی باشند.
 8. زمان تحویل مدارک و ویزا روزهای سه‌شنبه است.
 9. پیش از سفر به مدت اعتبار پاسپورت و تاریخ صدور و میزان اعتبار ویزا دقت کنید.
 10. بعد از سفر اگر نیاز به اقامت بیشتر بود باید به سفارت مراجعه فرمایید و از طریق آن درخواست تمدید اعتبار ویزا دهید.
 11. بهتر است قبل از در مورد سرزمین هنگ‌کنگ، آداب‌ورسوم آن و قوانین حاکم بر آن جامعه آگاهی کسب کنید.

 

سفارت چین در ایران

اقدام به اخذ ویزای هنگ‌کنگ باید از طریق سفارت چین در ایران صورت گیرد.

- آدرس: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، پلاک ۷۳ (روبروی آتش‌نشانی)

- شماره تماس: ۱-۲۲۲۹۱۲۴۰ (۰۲۱)

- تلفن امور کنسولی: ۲۲۸۰۲۷۷۲

- پست الکترونیکی (ایمیل): chinaemb_ir@mfa.gov.cn

- آدرس وب‌سایت: chineseembassy.org

- ساعت کاری سفارت: شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ عصر.

- ساعت کاری بخش کنسولی سفارت: روزهای فرد از ساعت ۸:۴۵ صبح تا ۱۲:۱۵ ظهر و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ عصر.

 

ویزاها

ویزا شینگن ویزا کره جنوبی ویزا فیلیپین
ویزا عمان ویزا ژاپن ویزا مالزی
ویزا ویتنام ویزا فرانسه ویزا ازبکستان
ویزا سنگاپور ویزا هلند ویزا قزاقستان
ویزا دبی ویزا سوئیس ویزا هنگ هنگ
ویزا چین ویزا مجارستان ویزا بنگلادش
ویزا اندونزی ویزا اسپانیا ویزا بلاروس
ویزا اتریش ویزا ایتالیا ویزا برزیل
ویزا پرتغال ویزا شینگن ویزا قطر
ویزا یونان ویزا صربستان ویزا آذربایجان
ویزا کانادا ویزا تایلند ویزا هند
ویزا فنلاند ویزا روسیه ویزا استرالیا

 

فرم درخواست ویزاها

فرم درخواست ویزای صربستان
فرم درخواست ویزای تایلند

فرم درخواست ویزای روسیه

 

 

برچسب ها {{item.name}}